• 8 Stycznia 2018

Koncert Danuty Mizgalskiej

„ MUZYKA TO DUSZA WSZECHŚWIATA
 SKRZYDŁA UMYSŁU, LOT WYOBRAŹNI
 I WSZELKIE ŻYCIE”

Platon

 8 stycznia 2019 roku to dzień, w którym Mieszkańcom naszego Domu w sercach zagrała muzyka. Dzięki uprzejmości Siostry Przełożonej w godzinach przedpołudniowych, w Kaplicy Domu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanej poznańskiej artystki i piosenkarki - Pani Danuty Mizgalskiej.
 Siostra Dyrektor powitała licznie przybyłych do Kaplicy Mieszkańców, personel oraz zaprzyjaźnionych członków klubu seniora w Wieleniu.
 Podczas występu panowała radosna atmosfera, a zgromadzeni z ochotą włączali się w śpiewanie kolęd, co pozwoliło podtrzymać nastrój minionych Świąt Bożego Narodzenia.
 Repertuar artystki przeniósł wszystkich w świat wspomnień i refleksji, wywołując łzy wzruszenia, a jednocześnie radość ze wspólnego biesiadowania.
 Spotkanie napełniło wszystkich zgromadzonych pozytywną energią, a zadowoleni z pięknie spędzonego czasu Mieszkańcy, podziękowali Pani Danucie owacjami na stojąco.
 Serdecznie dziękujemy Siostrze Przełożonej za zorganizowanie tak miłego przedpołudnia, które mimo pochmurnej aury za oknem sprawiło, że w duszach Mieszkańców i gości zaświeciło słońce.

Zobacz galerię zdjęć

Joanna Czerwińska wraz z Samorządem Domu
  • 4 Stycznia 2019

Spotkanie noworoczne

  Pod hasłem "Sukcesem każdego z nas jest pokonywanie samego siebie" odbyło się 4 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej spotkanie noworoczne z lokalnymi liderami.
 Wśród gości był Pan senator Mieczysław Augustyn oraz posłowie na Sejm: Pani Maria Janyska, Pan Zbigniew Ajchler i Pan Krzysztof Paszyk.
 Odpowiadając na zaproszenie Pani Elżbiety Rybarczyk - Burmistrza Wielenia, wraz z Siostrą Dyrektor Ewą Pollus wzięłyśmy udział w spotkaniu, które było podsumowaniem roku 2018 i uhonorowaniem raz jeszcze laureatów wszystkich otrzymanych w minionym roku nagród.
 Nasz Dom, w czerwcu 2018 roku, podczas III Targów Produktu Lokalnego, otrzymał Nagrodę Burmistrza Wielenia dla Przedsiębiorcy Roku, kategoria -„EKSTRA”, w związku z czym znaleźliśmy się wśród Liderów, którzy stanowią siłę wieleńskiego samorządu.
 Spotkanie zakończyły występy artystyczne : Szkoły Tańca z Wałcza Astra Luna, zespołu Dixi Band, skrzypaczki – Pani Liliany Obst oraz Orkiestry Dętej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

 S. Barbara Borowiak
 Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Św. Zygmunta Felińskiego

S. Barbara Borowiak
  • 8 Stycznia 2019

Koncert Danuty Mizgalskiej

"Pogodę w życie nieś
  Bo to, co w sercach nam trwa
  To, co naprawdę ma sens
  To śmiech i łza . . ."


  Jakże pięknym dniem stał się wtorek, 8 stycznia ...
  A wszystko to za sprawą naszego przemiłego gościa - Pani Danuty Mizgalskiej, która pięknym swoim śpiewem rozświetliła ten jakże pochmurny od rana dzień. Pani Danuta, której kariera piosenkarska rozwija się od początku lat siedemdziesiątych, przyjechała do nas z Poznania, w którym się urodziła i w którym dotąd mieszka. W kaplicy Domu zebrali się licznie: Siostry, Mieszkańcy i Pracownicy oraz duża grupa członków zaprzyjaźnionego z nami klubu seniora "W kwiecie wieku". W serdecznych słowach powitała piosenkarkę Siostra Dyrektor Ewa Pollus. Artystka swoim przepięknym śpiewem sprawiła nam ogromną radość, ale popłynęły też łzy wzruszenia. Piosenki sprzed wielu lat - czasem dawno nie słyszane - wywołały wiele wspomnień. Wspólnie śpiewaliśmy dobrze wszystkim znane kolędy, bo przecież Święta Bożego Narodzenia były tak niedawno, a w naszych sercach ciągle jeszcze trwają. Wraz z Siostrą Dyrektor i Siostrą Przełożoną, które również w naszym imieniu pożegnały Panią Danutę - dziękujemy. Dziękujemy za te piękne, wspólne chwile, za ciepłe, serdeczne słowa, ale przede wszystkim za wspaniały śpiew. Jesteśmy niesłychanie wdzięczni żywiąc jednocześnie nadzieję, że spotkanie to nie było spotkaniem ostatnim, że wspólnie jeszcze niejednokrotnie zaśpiewamy:

"Tu jest twoje miejsce,
  Tu masz swój ciasny, ale własny kąt,
  Tu jest twoje miejsce,
  Tu jest twój dom . . ."

Zobacz galerię zdjęć

S. Małgorzata Gryczan